1670
powrót do forum 1 sezonu

1670

ocenił(a) serial na 1

Beznadziejnie nieśmieszny, fabularnie niedorzeczny, aktorsko zdezelowany,
wymyślony tylko dla jednej grupy odbiorców twór bez szans na jakąkolwiek kontynuację.
Szkoda czasu na oglądanie tego "czegoś " ,lepiej zabrać na spacer psa .

ocenił(a) serial na 8
fookee

gust jak dupa, każdy ma swój. Tak samo z poczuciem humoru :) Ja obejrzałem ciurkiem i był mega zabawny, pięknie pokazane jak w ironiczny sposób z przymróżeniem oka albo i obu można pokazać kastę "dzięki" której wielka Polska tamtego okresu zaczęła się chylić ku upadkowi i która sto kilkadziesiąt lat później przyczyniła się do zniknięcia Polski z mapy świata

ocenił(a) serial na 1
sobanek

Bez tej "kasty" Wieka Rzeczpospolita nigdy by nie powstała, bo dziewięćdziesiąt procent Szlachciców zostało nimi dzięki swoim zasługom wojskowym i zdobywaniu nowych terenów zamieszkiwanych przez inne nacje...
Ale o historii się nie dyskutuje bo to już przecież historia.
Z przymrużeniem oka to z chęcią bym obejrzał serial, w którym ówcześni
mieszkańcy naszego kraju zmagali by się z prawdziwymi problemami tamtego okresu
używając współczesnego języka np. jakiegoś młodzieżowo - branżowego slangu
lub żargonu umiejętnie wymieszanego z językiem staropolskim np. nojacha waćpanno ;)

ocenił(a) serial na 9
fookee

Te 90% szlachty o której mówisz żerowało na statusie który uzyskali ich przodkowie. Co nie zmienia faktu że cała ta kasta rozmontowała swój własny kraj od środka tak jak w przypadku magnatów do poszerzenia własnych wpływów lub takiej drobnej biedniejszej szlachty by utrzymać w miarę wygodne życie. Poza wszechobecna satyra jest wiele momentów które oddają urok tego konkretnego momentu w dziejach naszego kraju jak m.in to gdy pojechali na sejmik a główny bohater niezależnie od tego jaki pomysł był rzucony vetowal wszystko jak leci bo mogło stać w sprzeczności co do jego interesów. Finał tego znamy dość dobrze z historii. Często szczególnie z prawej strony słyszy się jak gloryfikowanie są te czasy i te osoby gdzie zdecydowana większość z tych ludzi, NAS ogółem posiada przodków raczej u tej najniższej warstwy która była orana do granic możliwości, byli zwykłymi chłopami którzy mieli znacznie gorzej niż przestawione jest to w serialu a jeśli ktoś ma wątpliwości to można zajrzeć do wielu badań na ten temat. Ale chyba u części osób odpala się jakiś gen poddaństwa, gdzie myślą z utęsknieniem za tą wielką Polską. A jeszcze odpowiadając na to co mnie tu skłoniło do tej wypowiedzi, to fakt możliwe że dzięki nim powstała Rzeczpospolita, ale odebrali sobie to na przestrzeni wieków z nawiązką, finalnie przyczyniając się do jej upadku.

ocenił(a) serial na 2
Arkadiusz4O

Kurde a ja myślałem że Polska upadła bo trzy mocarstwa się dogadały by rozdzielić Polskę między sobą, a tu randomowy kolo mówi inaczej więc pewnie ma rację xd

ocenił(a) serial na 8
Arthas1225_fw

super, że Ty nie jesteś "randomowy" czyli przypadkowy będąc bliżej tematu polskości XD Polecam poczytać o genezie polskich problemów w tamtych czasach, rozumiem że podręczniki Czarnka pokazują teraz to inaczej. No to jeszcze chwilę...

ocenił(a) serial na 9
Arthas1225_fw

Miło że chociaż znasz finał tej historii, jeszcze wypadłoby się pochylić co do tego doprowadziło. Sama nazwa dużo mówi, "rozbiory" a nie wojna, gdyż państwo już od wielu lat było w stanie rozkładu, wykorzystując słabość zostało rozdarte, ale szczegółów tego wydarzenie było na tyle wiele że bez jakiejkolwiek wiedzy o jaką cię nie posądzam ciężko prowadzić dyskusje.

ocenił(a) serial na 9
Arthas1225_fw

To sobie przeczytaj polska anarchia Jasienicy, choć może ten wybitny historyk też należy do tego kółka

Arthas1225_fw

Twoj brak edukacji podważa sens darmowej powszechnej edukacji.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones