PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6373}
6,2 369
ocen
6,2 10 1 369
Topkapi
powrót do forum filmu Topkapi
Proxima9

Gambit z 1966 z Cainem

michal055

Wielkie dzięki. Ale przytoczę jeszcze jeden z moich wpisów na forum. Może pomożesz...

" Poszukuję filmu, który oglądałem przed laty, ale pamiętam z niego tylko niewielki fragment. Film jest o napadzie albo raczej o skoku na salon(?), wystawę(?) z biżuterią - tak mi się kojarzy. "Wykonawcy" dostają się do środka pokonując po drodze jakieś zabezpieczenia, przeszkody, ale gdy docierają do najważniejszej gabloty okazuje się, że jest ona z megapancernej szyby, nie do sforsowania. Jest na niej jednak jeden jedyny punkt, który jest tzw. "piętą Achillesową" - wystarczy w niego lekko stuknąć i cała gablota pęka. Zrezygnowani i wkurzeni chcą już prawie się wycofać i wtedy jeden z nich zapala papierosa a pudełkiem zapałek z całą wściekłością rzuca o gablotę. Gablota się rozbija bo ...zapałki niechcący trafiają w ów najważniejszy punkt.
Taka trochę bajka, ale fajnie go się oglądało (podobnie jak "Topkapi" czy "Jak ukraść milion
dolarów" - bardzo lubię takie filmy z tamtych lat). Film, którego szukam jest chyba z lat 60-tych, ale nie mam pewności. Może ktoś coś kojarzy... "

Proxima9

co tam było muszę przejrzeć archiwa swoje to odpowiem, a z podobnych filmów to Penelopa z 1966

michal055

Penelope z 1966 widziałem. Niezły jest nawet Ocean's eleven (Ryzykowna gra) z 1960 roku. Muszę przejrzeć komedie kryminalne z lat 50-tych i 60-tych... Może ten film wreszcie gdzieś znajdę.

Proxima9

Coś kojarzę... Może "Walet karowy" z 1967, z Georgem Hamiltonem?

Proxima9

Jak ukraść milion dolarów

Proxima9

kojarzy ktoś może jaki tytuł miał film w którym do bogatej i popularnej dziewczyny przyjeżdża mniej popularna kuzynka (czy tam ktoś inny z rodziny) i chodzi razem z nią do szkoły. Potem odbiera jej przyjaciółki czy coś w tym stylu. film oglądałam bardzo dawno. Jeżeli ktoś kojarzy proszę o tytuł.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones