PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8257}
7,1 7 025
ocen
7,1 10 1 7025
Obywatel Piszczyk
powrót do forum filmu Obywatel Piszczyk

Po latach zyskuje

ocenił(a) film na 7

Obejrzałem ten film w momencie premiery w kinie i pamiętam,że byłem strasznie rozczarowany.Cała koncepcja filmu,fatalna gra Pakulnis,całe te debile wątki z Tkacz czy Szczepkowskim w więzieniu bardzo mnie drażniły.Także oczekiwałem komedii ,a Obywatel Piszczyk nie był żadną komedią,a raczej dramatem rozgrywającym się w straszno-śmiesznym okresie stalinowsko-gomułkowskim .Teraz po latach gdy film pokrył się patyną,gdy sporo aktorów odeszło ogląda się go nawet całkiem przyjemnie, docenia się ogólny klimat filmu,świetną grę Stuhra ,pewna próbę pokazania absurdów lat 50 tych.Nie jest to żadne wielkie dzieło ,ale warto od czasu do czasu przypomnieć sobie ten film.

ocenił(a) film na 7
thanau

Obejrzałem dziś ponownie. Podwyższyłem oceny dla aktorów a ocenę filmu zmieniłem z 3 na 7. Zgadzam się z Tobą w 100%. A Pakulnis ma w tym filmie całkiem niezłe ciało ;)

thanau

Nie rozumiem negatywnej oceny gry Marii Pakulnis. Wydaje mi się że taki był pomysł reżysera na tę rolę i się to udało - wojownicza komunistka. Poza tym to jedyny chyba film z tamtego czasu, który pokazuje konflikty światopoglądowe stalinowców z postępowym nurtem komunizmu. Poza zdaniem "Należał pan do AK?" Nie ma w ogóle mowy o opozycji londyńskiej czy innej prawicowej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones