PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30637}

Listonosz

Il Postino
7,8 2 168
ocen
7,8 10 1 2168
8,3 3
oceny krytyków
Listonosz
powrót do forum filmu Listonosz

Nie wiem

ocenił(a) film na 8

Nie wiem czy chodzi o film, który mam na myśli, ale streszczenie się zgadza z tym który widziałem. W błąd mnie trochę wprowadził współtworzący stronę ciekawy nie wspominając o tym, że autorem scenariusza jest Antonio Skarmeta, który też napisał książkę "Listonosz Nerudy czy żarliwa cierpliwość". Nie wiem co było pierwsze, czy książka, czy może film, ale wiem że Skarmeta jest przede wszystkim pisarzem, więc najpierw chyba była książka o czym ciekawy również nie wspomina. Ale do rzeczy. Skarmeta zmienił w filmie parę książkowych faktów. Cała intryga rozgrywa się w 1952 r na włoskiej wyspie Capri. W powieści zaś akcja toczy się dwadzieścia lat pużniej, w chilijskiej wiosce Isla Negra, w której Neruda spędził ostatnie lata życia. Czytam o śmierci Nerudy a film uśmierca Mario. Jest jeszcze trochę innych rzeczy, o których nie będę wspominał żeby nie zdradzać całkowicie tajemnic książki. Film jest bardzo dobry i zasłużył na nominację do oskara, którą dostał (cały czas zakładam że pisze o właściwym filmie). Nie można się przyznawać, że się go nie widziało.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones