PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=672274}
6,7 59 162
oceny
6,7 10 1 59162
4,9 12
ocen krytyków
Karbala
powrót do forum filmu Karbala

Skorzystałam z pokazu przedpremierowego i... wow! polecam. Nie mnei oceniać zgodność ze szczegółami historycznymi, al ejako film rewelacyjny. Muzyka, efekty, odpoweidnie napięcie - szacun dla twórców i oczywiście bohaterów, o których jest film.

katiaD_filmweb

Tak! choc w kinie przeważali o dziwo mężczyźni u mnie to polecę każdej koleżance. Są emocje i aktorstwo, które przemawia. Naprawdę wyobraziłam sobie jakbym to ja czekała w domu i wybierała farbę... Będąc tutaj błache sprawy urastaja do jakis dramatów, a tam kazdego dnia walka o zycie...

katiaD_filmweb

No trzeba przyznać, że film wyszedł dobrze. Bałem się czegoś a la bitwa warszawska ale miło rozczarowanie. Akcja idzie do przodu, a sceny walki są niczego sobie. Dobrze, że Topa gra w tym filmie!

krajenar

Proszę nie porównuj karbali do bitwy warszawskiej, tamto było komedia histeryczno-romantyczną ;) Zdecydowanie najlepszy polski film wojenny od - nie wiem od kiedy, na pewno kolorowy. Łukaszewicz z filmu na film zyskuje w moich oczach - raz, ze trafia w takie tematy, dwa, że potrafi je zrealizować.

dk2012

Jasne, że nie porównuje do bitwy. Bałem się tylko, że taki poziom będzie do czego nas ostatnio polskie kino wojenne przyzwyczaiło. Jednak ogromne miłe zaskoczenie :))

katiaD_filmweb

Ja byłam na pokazie w weekend i byłam wbita w fotel. Fabuła się ze soba klei, bardzo zgrabnie opowiedziana historia tej bitwy. Polscy i bułgarscy żołnierze naprawdę byli w stanie dużego zagrożenia. Przez cały film czułam totalne napięcie. Bardzo podobała mi się rola dowódcy zagranego przez Topę. Absolutnie jestem po tym filmie jego fanką.

katiaD_filmweb

Dokładnie! Ludzie skupiają się często bezsensownie na zgodności tej historii z prawdą albo na zasadności udziału wojsk polskich, a zapominają o walorach Karbali jako filmu i to wojennego filmu produkcji polskiej - zrealizowanego moim zdaniem świetnie!

katiaD_filmweb

Film na wysokim poziomie - dobry scenariusz, świetna gra aktorska, dobrze dobrana obsada. Jestem pod wielkim wrażeniem tego co zobaczyłam!

katiaD_filmweb

Nigdy bym nie pomyślała, że film wojenny tak mnie wciągnie, ale od seansu ciągle czytam o tej historii. Polecam, poruszający!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones