PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=708926}

Czas wymierania

Extinction
5,8 10 521
ocen
5,8 10 1 10521
Czas wymierania
powrót do forum filmu Czas wymierania

Oj, taki średniaczek

ocenił(a) film na 3

Po komentarzach liczyłem na efekt "wow!" ale niestety. Taki film do obejrzenia i zapomnienia. Co znacząco obniżyło moją ocenę? Głupota.

OK, apokalipsa, wirus, zombiaki i takie tam - rządzą się swoimi prawami. Ale litości...
- facet zabiera drugiemu jego własne dziecko, a tamten co? Ano nic, tylko się obraził.
- obydwaj faceci tak się obrazili na siebie, że będąc w totalnej dziczy nie odzywali się do siebie przez jakieś 9 lat. No ja rozumiem fochy, ale bez przesady...
- totalna dzicz, wszystko skute śniegiem, a oni żyją sobie lajtowo. Płonący kominek, steki, amunicja, benzyna. Spoko, obok była jakaś mieścina, ale nie sądzę aby tam się znalazło tyle drewna, aby przez 9 lat ogrzewać dzień w dzień dwa domy. Monstrualna stacja paliw też jak nic, skoro po tylu latach mają prąd z generatora. No i skąd po tylu latach w opustoszałym mieście koń? :-)
- zombiaki z rozwiniętym słuchem. Jasne. A taplającej się w wodzie metr dalej dziewczynki nie usłyszeli. Huk wystrzałów im nie przeszkadza, a muzyka tak. Po co z nimi walczyć? Wystarczyło krzyczeć albo bębnić w rondel, a same uciekną.
- tak, schowanie córki w ogromnej piwnicy to na pewno idealne schronienie.
- dopiero po latach przyszło im do głowy, żeby samochód odpalić? Serio-serio?
- do najbliższej osady ludzkiej było 80 mil/kilometrów. Hmm, mając samochód i benzynę to przez te lata odkryliby teren aż do Pcimia. A osadę zaleźli po 3 miesiącach, góra.

No i wisienka: "aby zabić potwora trzeba strzelić mu w głowę". No pacz pan, a ja myślałem że one giną od łaskotek.

Ale fajnie znów Jacka Sheparda znów zobaczyć :-)

zmechu

Moim zdaniem zbyt krytycznie oceniasz ten film. Oczywiście ma on błędy logiczne, ale wcale nie ma ich tu więcej niż w innych produkcjach tego typu. Też mnie troszkę irytował ten brak logiki w zachowaniu bohaterów, ale jednocześnie, bardzo dobrze jest tutaj przedstawiona ich samotność, i emocje. Postacie pomimo iż, zachowują się nielogicznie, to są one charakterystyczne, nie są mdłe.

ocenił(a) film na 5
zmechu

Zgadzam się, dla mnie też sporo nielogiczności, ale choć były one irytujące to film oglądało się ogólnie całkiem nieźle. Choć te ich fochy to rzeczywiście klops trochę :D A zostawienie zombiaka przy życiu - po kiego grzyba? Nie wpadli na to, że skoro są ślepe, ale mają dobry słuch to mogą się też nawoływać ;D? Film ratuje klimat, który kojarzy mi się z grą Martwa zima;)

zmechu

Zgadzam się w 100%. Polecam też to przeczytać, ciekawy tekst o tym gniocie: http://www.filmweb.pl/film/Czas+wymierania-2015-708926/discussion/Wt%C3%B3rny+gn iot,2754640

To jest coś między 2 a 3/10 w mojej skali i mam dylemat haha.

Aligatorek

Przyzwoity film nazywać gniotem? Może się nie podobać, ale choćby za zdjęcia, muzykę, aktorstwo i klimat należy się 5/10. Ale w sumie dobrze, że nie dałeś jedynki:P

ocenił(a) film na 7
zmechu

Moim zdaniem to taki "wychowawczy" horror, tzn. troche porusza temat nadopiekunczego wychowania i jego konsekwencji. Ojciec wprowadzajac system zakazow zamiast uszczesliwiac "corke", sprawial ze zazdroscila sasiadowi wolnosci. Poza tym dawno nie widzialem tak dobrze wykreowanego zombiaka wraz z jego animacja. Za to motyw slepoty nieumarlych jest dosc banalny-w highshool of the dead bylo to samo, no i strZal w leb. Naprawde dobry film.

ocenił(a) film na 3
zmechu

Błagam Cię człowieku, w tym filmie KAŻDA scena posiada jakąś głupotkę.
Wystarczy spojrzeć na sam początek filmu. Jest sobie apokalipsa zombie. Wojsko ewakuuje ludność cywilną z miast. Jadą dwa autobusy z ludźmi z obstawą żołnierzy gdy nagle pierwszy się zatrzymuje. Jeden z dwóch dziarskich żołnierzy z autobusu numer dwa stwierdza, że pójdzie zobaczyć co się dzieje - to jeszcze potrafię zrozumieć. Mija jakiś czas, pierwszy żołnierz nie wraca. Co na to drugi? A no idzie zobaczyć co się z nim stało :-) No bo np. kolega może poszedł się odlać i nie może znaleźć ptaka lub zbiera kwiatki w przydrożnym rowie. Drugi żołnierz wychodzi i wsiąka tak samo jak ten pierwszy. I nagle jeden z pasażerów wpada na genialny pomysł żeby iść zobaczyć co się z nimi stało. No ku*wa, co się mogło z nimi stać podczas apokalipsy zombie? xD
Żeby pokazać głupotę i nielogiczność zombie - mutantów pozwolę sobie przytoczyć inną scenę. Patrick wraz ze swoim psem ucieka na skuterze śnieżnym z magazynu przed jednym z potworów. Nagle na drodze wyrasta mu powalone drzewo i powoduje wywrotkę. Patrick traci przytomność. Po jakimś czasie się budzi i widzi, że siedzi na nim jeden z mutantów. Bohater dostrzega, że są one ślepe i reagują na dźwięk, wpada więc na pomysł i rzuca gdzieś w krzaczory patyka. Zombie biegnie za nim jak piesek i to ma sens, wszak reagują one na hałas. Jednak tego jak ustawiany na płozy skuter jeb*ął o ziemię już nie usłyszał. I gdzie był w tym czasie burek?
Jak widać, na jedne logiczne zachowanie przypadają dwa głupie. I tak jest przez cały film :)

ocenił(a) film na 4
zielony234

i jeszcze koncowka: "pamietaj, myj zeby przed snem" :O

ocenił(a) film na 3
zmechu

Owszem, brak logiki - szczególnie w horrorach - jest nagminny i tu go też zobaczyłem. Mnie jednak zmierziło w owym filmiku co innego: brak spójności scen, mierne dialogi, afektywne aktorstwo i reżyseria, której zresztą nie było.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones