PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=689612}
7,2 20
ocen
7,2 10 1 20
Che strano chiamarsi Federico
powrót do forum filmu Che strano chiamarsi Federico!

Jeden wielki reżyser robi film o drugim jeszcze większym, koncentrując się na początkowym etapie ich zażyłości i znajomości tuż po przybyciu obydwu do Rzymu. Jeszcze zanim stanęli za kamerą.
Choć trzeba przyznać, jak dla mnie, pokazano tu wiele nieznanych faktów i ciekawostek. Spodziewałem się bardziej filmu z okresu kiedy Fellini był już Reżyserem, stąd lekki niedosyt, ale fragmenty z jego wybitnych filmów jak i filmów samego Scoli rekompensują braki z tego okresu.
Szczególną uwagę zwraca zakończenie z kalejdoskopem scen z dawnych filmów obydwu reżyserów delikatnie przeplatanych fragmentami z bieżącej akcji.
Dużo ciekawostek od kuchni szczególnie z „castingu” do filmu „Casanova”, gdzie wielcy włoscy aktorzy próbują przekonać Felliniego do siebie.
Warto przypomnieć sobie najlepsze czasy kina włoskiego i sylwetkę najwybitniejszego jego przedstawiciela.

ocenił(a) film na 6
pessoaa

Gdzie udało Ci się obejrzeć ten film? Podczas"Cinema Italia Oggi"?

ocenił(a) film na 7
magmos

Tak, właśnie na tym przeglądzie nowego kina włoskiego.

ocenił(a) film na 6
pessoaa

Ok, w takim razie muszę jeszcze trochę poczekać ;)

ocenił(a) film na 7
magmos

Nie chciałbym być złym prorokiem, ale kino włoskie przez polskich dystrybutorów traktowane jest bardzo marginalnie, to szanse na obejrzenie tego filmu gdzieś poza Instytutem Kultury Włoskiej jest raczej znikoma. Pozostają jakieś imprezy okazyjne lub cykl w warszawskim kinie Iluzjon.
Ostatnim, rozpowszechnianym filmem E.Scoli w Polsce był przed trzydziestu laty "Bal".
Dwa lata temu widziałem na podobnym przeglądzie film "Il Villaggio di cartone" E.Olmiego i od tamtego czasu ponownej okazji do zobaczenia go nie było.
Ale teraz może to się zmienić, szczególnie po zasłużonym sukcesie :Wielkiego piękna".

ocenił(a) film na 6
pessoaa

Jako wielka miłośniczka włoskiego kina doskonale zdaję sobie z tego sprawę. Dlatego też, pisząc "muszę jeszcze trochę poczekać" miałam na myśli wydanie DVD (nie polskie, oczywiście). Chyba, że "Cinema Italia Oggi" dotrze na Górny Śląsk ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones